گزارش اختصاصی کمال آنلاین؛
17 فروردين 1396 ، دیدگاه 0
زیرساختهای گردشگری آمل نیازمند توسعه / سهم ما فقط ترافیک و زباله نباشد!!!

به گزارش پایگاه خبری کمال آنلاین، توسعه گردشگری امری مهم و اساسی است که در جهان امروز نقش بسزایی در اشتغالزایی و رونق اقتصادی ایفا می کند.

برنامه ریزی دقیق و مدون در حوزه توسعه زیرساختهای گردشگری می تواند دستاوردهای بسیاری برای هر کشور و منطقه ای داشته باشد که ضرورت دارد به آن توجه ویژه ای صورت گیرد.

سال 96 از سوی مقام معظم رهبری بعنوان سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام گذاری شده است که می توانیم برای تحقق شعار سال نسبت به تقویت و توسعه ظرفیتها و زیرساختهای گردشگری اقدام کنیم.

شهرستان آمل از جمله مناطق ایران اسلامی می باشد که ظرفیتهای ارزنده ای را در خود قرار داده است که توجه و بهره گیری از پتانسیل های ارزشمند آن می تواند زمینه ساز توسعه و پیشرفت روزافزون شود.

جاده هراز، رودخانه کبیر هراز، جنگل های عظیم، آثار ارزشمند تاریخی و باستانی، جاذبه های گردشگری روستایی، امامزادگان واجب التعظیم، دیرینه کهن تاریخی و فرهنگی و بسیاری از فرصتهای ارزنده در این دیار کهن وجود دارد.

از آنجایی که جاده هراز در حوزه استحفاظی شهرستان آمل قرار دارد و سالانه میلیون ها مسافر و گردشگر از این جاده زیبا وارد شمال کشور و استان مازندران می شوند ضرورت دارد برای توسعه ظرفیتهای گردشگری آمل فکری کنیم تا آمل به گذرگاهی برای عبور مسافران تبدیل نشود و سهم ما تنها زباله و ترافیک نباشد.

سرهنگ ولی اله گنجیان مقدم فرمانده انتظامی آمل درخصوص تردد در محور هراز همزمان با ایام نوروز 96 اظهارداشت: بر اساس مستندات موجود و ثبت تردد ها تعداد دویست و پنجاه و چهار هزار و سیصد و پانزده خودرو از محور هراز از شروع تعطیلات وارد مازندران شدند.

فرمانده انتظامی شهرستان آمل ادامه داد: تعداد دویست و شصت و هشت هزار و سیصد و چهل ثبت خروج خودرو از مسیر محور هراز از شروع تعطیلات نوروزی داشته ایم که در مجموع تعداد پانصد و بیست و دو هزار و ششصد و پنجاه و پنج ثبت تردد در این ایام در محور مذکور داشته ایم.

حال اعضای ستاد تسهیلات سفر شهرستان آمل که در ایام نوروز شاهد فعالیت ها و برنامه های خاصی از سوی این عزیزان نبودیم و اطلاع رسانی و گزارشی از سوی آنان ارائه نشد باید بررسی و تحلیل کنند چند درصد از این مسافران حتی برای ساعاتی در آمل توقف داشتند.

ضرورت دارد با برنامه ریزی دقیق و شایسته در ابتدا زمینه معرفی درست آثار و جاذبه های گردشگری شهرمان را فراهم کنیم و سپس به توسعه ظرفیت های گردشگری شهرمان اهتمام ورزیم تا روزی رسد آمل نیز همچون بسیاری از شهرهای شمالی کشور شاهد حضور و اقامت جمع کثیری از مسافران باشد که این امر در توسعه اشتغال و رونق اقتصادی شهرمان اثرگذاری بسیاری دارد.

برای نمونه راه اندازی فاز اول مرکز خرید و مجتمع تفریحی گردشگری سیتی سنتر اکسین شمال آمل سبب شده است تا جمع کثیری از مسافران در حال عبور از محور هراز در این مرکز توقف داشته و ساعتی را در آن حضور پیدا کنند.

آمل به مراکز تفریحی گردشگری و خرید، هتل و بسیاری امکانات دیگر نیاز دارد تا بتوانیم حرفی برای گفتن در حوزه گردشگری و تورسیم داشته باشیم.

امید است مسئولان امر و بخصوص اعضای ستاد تسهیلات سفر شهرستان آمل با اولویت سنجی، برنامه ریزی دقیق و منسجمی را در راستای توسعه زیرساختهای گردشگری با بهره گیری از پتانسیل بخش خصوصی و دولتی به کار گیرند و برای استفاده درست از ظرفیتهایی که داریم نیز فکر اصولی و اقدام عملی صورت دهند که این مهم با برگزاری جلسات ستاد تسهیلات سفر در چند ماه مانده به پایان سال فراهم نخواهد شد بلکه نیازمند برنامه ریزی درست و شایسته در طول ایام سال هستیم.

دیدگاه خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

             

دیدگاه   0